Podkładka najczęściej kojarzy się ze śrubą i rzeczywiście tak jest, ale oczywiście nie są to jedyne elementy montażowe, w których to taką podkładkę się wykorzystuje. Podkładka świetnie się sprawdza przy styczności z powierzchniami, gdzie to trafiają się części stalowe. Oczywistym jest też to, że także w przypadku innych tworzyw takie podkładki występują.
Kiedy jednak wspomina się o połączeniach, gdzie to wykorzystuje się blachowkręty i to bez względu na to, czy łby takich narzędzi są okrągłe, czy nawet inne (wielokątne), to podkładka taka często jest stosowana.

Co jest najbardziej istotne, to w przypadku wkrętów podkładka musi być w pełni przystosowana do takiego łącznika, co określa norma dotycząca zarówno wymiarów, właściwości jakie to cechują podkładkę a nawet materiałów, z których to została ona wykonana. Dzięki temu można określić czy podkładka taka nadaje się do konkretnego wkrętu i płaszczyzny, z jaką to może mieć styczność.

Nie ma tu znaczenia czy będą to wkręty samowiercące, czy też te gwintowane. W każdym przypadku taka podkładka powinna występować, jeśli zależy na tym, by dana konstrukcja była jak najlepiej wykonana.