logo_ortodent
infolinia. +48 607 331 298ul. Fredry 5/1, Tarnów

Jak powstają korony cyrkonowe?Korony cyrkonowe to jedna z metod pozwalająca na odbudowę zniszczonego uzębienia na skutek długotrwałego działania próchniczy lub wypadków, które doprowadziły do złamania części zęba. Koronę zakłada się po leczeniu endodontycznym lub w przypadku chęci wyrównania kolorytu uzębienia u pacjenta. Mogą one stanowić również ochronę przed złamaniem, ale też skuteczne wzmocnienie osłabionych zębów przez inne choroby.

Czytaj dalejCharakterystyka mostów cyrkonowychMost protetyczny to skuteczny i trwały sposób na uzupełnienie braków zębowych. Mocowany do pozostałych zębów stanowiących element podtrzymujący konstrukcję pozwala na estetyczną rekonstrukcję nawet rozległych ubytków. Przyjrzyjmy się bliżej metodzie protetycznej i sprawdźmy, jakie typy mostów cyrkonowych są obecnie oferowane przez branżę stomatologiczną.

Czytaj dalejCo zrobić gdy aparat ortodontyczny uległ uszkodzeniu?Leczenie ortodontyczne, zarówno aparatem stałym, jak i ruchomym, niesie ze sobą ryzyko awarii. W przypadku aparatu stałego, w sytuacji, gdy ulegnie uszkodzeniu jeden z elementów, najczęściej niezbędna jest natychmiastowa wizyta u ortodonty. Co natomiast zrobić, gdy awarii ulegnie aparat ruchomy

Czytaj dalejJak działają ruchome aparaty ortodontyczne?Leczenie ortodontyczne często kojarzone jest głównie ze stałymi aparatami na zęby. Tymczasem nie każda wada kwalifikuje się do zastosowania takiego aparatu. Szczególnie dotyczy to dzieci, które posiadają jeszcze część zębów mlecznych, a część – już stałych.

Czytaj dalejCzym są aparaty retencyjne?Zdjęcie stałego aparatu ortodontycznego wcale nie oznacza zakończenia walki o piękny i promienny uśmiech. Aby utrzymać efekty kilkuletniej pracy, niezbędne są aparaty retencyjne, zwane także retainerami. Dlaczego i jak długo trzeba je nosić?

Czytaj dalejZnaczenie uzupełnień protetycznych w stomatologiiProtetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstruowaniem uzębienia pacjenta, dzięki przeznaczonym do tego celu wysokiej jakości materiałom. W tym celu stosuje się takie uzupełnienia jak korony, licówki, protezy i implanty, które mają za zadanie przywrócić pacjentowi nie tylko piękny uśmiech, ale pozytywnie wpłynąć na ogólny stan jego zdrowia. Jakie dokładnie znaczenie odgrywa protetyka?

Czytaj dalej